GÜNDEM Haberleri Tümü

BANAZ'DA BÜYÜK YANGIN

 

Banaz bugün son yılların en büyük yangın felaketini yaşadı.

İlk yangın eski civa tesislerinin curuflarının döküldüğü kent ormanının sonundaki ormanlık alandaki noktada saat 11.30 saatlerinde çıktı. Ardından hemen sonra saat 12.00 civarlarında Hamamboğazı kavşağına yakın noktadaki ormanlık alan yanmaya başladı.

Banaz Belediyesi ve Banaz Oman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler ilk müdahaleyi yaptı. Sert esen rüzgar ve sıcak havanın etkisi ile yangın kısa sürede büyüdü ve kontrol edilemez hale geldi. Civardaki tüm itfaiye ekiplerinin yanı sıra Antalya ve İstanbul’dan 3 adet yangın söndürme helikopteri saat 14.00 civarı yangın yerine ulaştı.

Aynı zamanda köylülerimiz traktörleri ile vatandaşlarımız ise ellerinde kürek tırmık ne varsa yardıma koştular.

Akşam saatlerine kadar devam eden yangın kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına başlandı. Jandarma ekipleri konu ile ilgili geniş bir soruşturma başlatırken yangınların çıkış nedeni hala belirsizliğini koruyor.

Yangınların çıkış noktalarının piknik amacı ile kullanılan bölgeler olması ve çıkış noktalarının yola yakın bölgeler olması piknik ateşinden kaynaklandığı görüşünü güçlendiriyor.

Sebebi ne olursa olsun onbinlerce ağaç, binlerce canlı yok oldu. İster bilerek, ister bilmeden buna sebep olanlar bu dünyada gün yüzü görmesin temennisi ile İlçemize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

 


Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz