GÜNDEM Haberleri Tümü

ŞEHİT ALİ TURGUT BİNLERCE HEMŞEHRİSİNİN DUALARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ

 

Suriye'nin İdlib kentinde Esed rejimi unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan Hemşehrimiz Uzman Çavuş Ali Turgut memleketi Büyükoturak Köyünde binlerce Banazlının duaları ve gözyaşları  ile  toprağa verildi.

 

Evelsi gün 33 silah arkadaşı ile birlikte İdlib kentinde hava saldırısı sonucu şehit olan hemşehrimiz Uzman Çavuş Ali Turgut  Büyükoturak köyünde toprağa verildi.

 

Şehidimizin cenaze törenine kötü hava şartları ve kar yağışına rağmen binlerce hemşehrimiz katıldı.

 

Şehidimizin naaşını getiren askeri uçak yoğun kar yağışı nedeniyle Uşak Havaalanına inemedi ve Çardak Havaalanına yönlendirildi. Karayolu ile memleketi Banaz’a getirilen Şehit Ali Turgut, ailesi, silah arkadaşları ve binlerce hemşehrisinin omuzlarında getirildiği Büyükoturak Köyündeki şehitlikte son yolculuğuna uğurlandı.

 

Köy meydanında Banaz Kaymakamlığı ve Banaz Belediyesi tarafından hazırlanan tören alanında saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan törende, şehidin öz geçmişi okundu.

 

Cenazede Şehit Ali Turgut’un annesi Sultan Turgut, Babası Ahmet Turgut ve kardeşleri Mehmet ile İhsan Turgut taziyeleri kabul etti.

 

İl Müftüsü Kazım Güzel'in kıldırdığı cenaze namazının ardından askerlerin omuzlarında taşınan şehidin naaşı, köy mezarlığında defnedildi.

 

Törene binlerce Uşak ve Banazdan gelen vatandaşın yanı sıra , Şehidin silah arkadaşları , Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Zafer Arpacı ve Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 

 


Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz