GÜNDEM Haberleri Tümü

Banaz Organize Bölgesonaylandi ve başlıyorBANAZ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULUŞU ONAYLANDI

Geçtiğimiz yıl kuruluş işlemlerine başlanan Banaz Organize Sanayi Bölgesi yer seçimi tamamlanarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onayladı.
Kuruluş Sekretaryası Banaz Belediyesi tarafından sürdürülen Banaz Organize Sanayi Bölgesi alan ve yer seçimi işlemleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü’nün 31.01.2020 tarih ve 64 sayılı yazısı ile onaylanarak OSB Kuruluş Mütevelli Heyeti oluşturma aşamasına geçildi.
İlçemizin en büyük sanayi kuruluşu olan Uşak Seramik Fabrikasını da içine alan 1.300.000 m2 alanda yapılacak olan Banaz OSB de büyüklüğü 10.000 m2 ile 300.000 m2 arasında değişen 50’ye yakın fabrika parseli bulunuyor.
BANAZ OSB KARARI BELEDİYE MECLİSİNDE OY BİRLİĞİ İLE ALINAMADI
Banaz Belediyesinin Şubat ayı Belediye Meclis Toplantısında ele alınan Banaz Organize Sanayi Bölgesi kuruluş işlemleri hızla tamamlanmaya çalışılırken Belediye Meclisinin Banaz OSB ile ilgili oy birliği ile karar almaması ise şaşkınlık yarattı. 
Belediye Meclisini oluşturan 8 Ak Parti 4 CHP Meclis Üyesinden 11 tanesi kabul oyu verirken CHP Meclis Üyesi Ülkü Erdem kabul oyu vermedi.
Meclis toplantısı sonunda oy çokluğu ile Banaz OSB Mütevelli Heyet kararı alındı.
Banaz OSB ile ilgili bir açıklama yapan Banaz Belediye Başkanı Zafer ARPACI ; “ Yola iş,aş,huzur diye çıkmıştık. İlçemizde istihdam yaratmak için en büyük adımı atıyoruz. Gençlerimize iş imkanı sağlayacak, esnafımıza yeni müşteriler kazandıracak olan İlçemizin en büyük projesi olarak gördüğümüz Banaz Organize Sanayi Bölgesinin kuruluşu için en önemli aşamayı geçtik. Bundan sonra idari ve teknik işlemler kaldı. Bir yıl içinde kazmayı vuracağız ve İlçemizin kaderini değiştireceğiz. Emeği geçen herkese minnettarlığımı ifade ediyorum.” dedi.
Önümüzdeki günlerde Mütevelli Heyetinde yer alacak diğer kurumların belirlenmesinin ardından Kuruluş Protokolü imzalanarak Banaz OSB resmen kurulmuş olacak.
Alt yapı ve jeolojik etüt projelerinin yapılmasının ardından fiziki yapılaşma çalışmaları başlayacak.Bu sürecin 1 yıl alacağı ifade ediliyor.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz