GÜNDEM Haberleri Tümü

Bir Kahramanın Şehadete giden yol hikayesi

 

Bu bir kahramanın şehadete giden yol hikayesidir.

 

Tarih 18 Mart 2016; Diyarbakır Hani İlçesinde bir akşam saati Terörle Mücadele Şubesinde görevli polis ekibi 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Gününün yıldönümünde patlatılması planlanan bomba yüklü araçlar hakkında hassas olunması yönünde uyarılıyor.

 

Mesai saati bitmesine rağmen ekip aracındaki polisler kendilerine bildirilen plakalar üzerinde duyarlı olmaya devam ediyor. Ekip arabasındaki polislerden biri Hani Hükümet konağının önündeki bir araçtan şüphelenip plakasını merkeze bildiriyor. Merkezden gelen yanıt aynen şöyle; “Söz konusu plaka şüpheli araca aittir. Tedbirinizi alın !”

 

Olayın ardından haber ajanslarına düşen Valilikten yapılan açıklama aynen şöyle;

 

“Hani İlçesi Merkez Mahallesi'nde 17.03.2016 tarihinde Hürriyet İlköğretim Okulu Merkez Caddesi üzeri Hükümet Konağı'na 50 metre uzaklıkta, İlçe Emniyet Amirliği ekiplerince yapılan devriye görevi sırasında, saat 22.00 sıralarında park halinde şüpheli bir araç görülmüştür. İlçe Emniyet Amirliği'nce yapılan plaka sorgulaması sonucunda aracın, bomba yüklü araç olduğunun tespit edilmesi üzerine Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nce bomba imha uzmanı ekip gönderilmiştir. İçerisinde 3 adet tüp içinde 150 kilo patlayıcı madde bulunan araç, uzman ekiplerce çevre güvenliği alındıktan sonra kontrollü şekilde etkisiz hale getirilmiştir. Söz konusu bombanın 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü programında patlatılması düşünüldüğü değerlendirilmektedir. Olayla ilgili olduğu değerlendirilen 1 kişi gözaltına alınmıştır" denildi.

 

Bu olaydan yıllar sonra yine aynı İlçede yani Diyarbakır Hani’de teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Polis Memurunun ardından eski mesai arkadaşı bir paylaşımda bulundu.

 

Paylaşımda aynen şöyle diyor;

Bu gün şehit olan ………. ile iki yıl görev yaptık o ipka verdi ve görevine devam etti. Birlikte görev yaptığımız 17 Mart 2016 günü ilçe merkezinde devriye atarken ……. park halinde bulunan bir araçtan şüphelendi aracın plaka kaydına baktığımızda çalıntı çıkmıştı araç ertesi gün 18 Mart töreni yapılacak olan ilk okulun önünde idi. Araçtan ………Abi  iyice şüphelendi. Bomba imha ekinini çağırttı ve aracın bagajını açtıklarında 120 kg patlatılmaya hazır piknik tüpleri vardı. Allah’a şükür ……… abinin dikkati sayesinde birçok can kurtuldu. Olay günü Kanal-D haber geldi ve olayı haber yapmak istediklerini ve …….. abi ile de röportaj yaparak onu kahraman ilan edeceklerini söylediler. Ama kendisinin cevabı netti; Hayır ben kahramanlık değil görevimi yaptım. Ben tek başına kahraman değilim benim bütün arkadaşlarım kahramandır dedi ve röportajı reddetti.

 

Yukarıdaki paylaşımda ………. ile bahsedilen abi bugün toprağa verdiğimiz kahraman Polisimiz,hemşehrimiz Nazım Tuncer’den başkası değil.

 

Bu topraklardan çıkan vatan evlatlarının her an toprağa düşme riskiyle karşı karşıya olmalarına rağmen çatışmadan çıkıp, akşam evlerine geldiklerinde nasıl geçti günün diye hal hatır soran eşlerine, çocuklarına “ nasıl olsun aynıydı” diyebilecek kadar vatanına,memleketine,bayrağına olan sevdasının karşısında saygıyla eğiliyoruz.

 

Mekanları cennet olsun;Vatan Sağolsun…

 

 


Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz