GÜNDEM Haberleri Tümü

ŞEHİT SADIK AKIN'I BİNLERCE HEMŞEHRİSİ UĞURLADI

 

Şırnak’ın Bestler Dereler Soru Tepe mevkiinde dün sabah teröristler tarafından tuzaklanmış EYP'nin patlaması sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Büyükoturaklı Jandarma Üstçavuş Sadık Akın, son yolculuğuna binlerce hemşehrisi tarafından göz yaşları ve dualar ile  uğurlandı.

Dün şehit düştüğünü acı ile bildirdiğimiz hemşehrimiz Jandarma Üstçavuş Sadık Akın’ın (29) naaşı akşam saatlerinde memleketi Büyükoturağa getirilmişti.

Bugün öğle namazından önce şehidin naaşı, baba evine getirilerek helallik alındı. Bütün köy Banaz Belediyesince bayraklarla donatılırken, binlerce vatandaş şehidine son görevini yapmak için köye akın etti.

Buradan Büyükoturak Merkez Camisi'ne getirilen şehidin naaşının başında silah arkadaşları namaz vaktine kadar nöbet tuttu.  Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve Uşak protokolünün de hazır bulunduğu cenaze namazının ardından Şehit Jandarma Üstçavuş Sadık Akın’ın naaşı binlerce vatandaşın omuzlarında dualar ve tekbirler eşliğinde köy mezarlığında hazırlanan şehitliğe götürüldü.

Acılı aileyi Bakan Demircan ve beraberindeki heyet teselli etti.  5 aylık hamile olduğu öğrenilen şehidin eşi Şenay Akın merasim alanına getirilmezken, 2 yaşındaki kızı Göksu tören alanındaki herkesi gözyaşlarına boğdu. 

Şehit Jandarma Üstçavuş Sadık Akın’ın toprağa verilmesinin ardından dualar okundu, aile yakınları Banaz Belediyesi tarafından kurulan çadırda taziyeleri kabul etti. 


Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz