ÖZEL HABER Haberleri Tümü

ŞEHİDİMİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

 

Aslan parçası Şehit Polisimiz Abdullah’ı onbinler uğurladı.

Hemşehrimiz yiğidimiz Abdullah onbinlerin dualarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Bingöl’de meydana gelen hain saldırıda şehit düşen İlçemiz İslam mahallesinden Şehit Polis Memuru Abdullah Bıyık’ın naaşı, İlçemizde binlerce hemşehrisinin duaları ve gözyaşları içinde toprağa verildi.

02/08/2016 tarihinde Bingöl’de meydana gelen hain terör saldırısında şehit düşen Abdullah Bıyık’ı son yolculuğuna on binlerce vatandaş uğurladı. Şehidin son yolculuğu için Banaz Belediyesi tüm ilçemizi Türk bayraklarıyla donattı.

İlçemizde tüm kurumlar seferber oldu.

Şehadet haberinin alındığı ilk alındığı andan itibaren Belediye Başkanı Zafer ARPACI, Banaz Kaymakamı Muzaffer ŞAHİNER ve Banaz İlçe Emniyet Müdürü İlker ÇETİNKAYA aileyi yalnız bırakmadı ve son ana kadar tüm hazırlıklar ile bizzat ilgilendiler. Belediyenin tüm ekipleri Şehit evinde ve taziye çadırında görev aldılar. Şehadet haberinin alındığı ilk andan itibaren Şehit ailesinin ve yakınlarının tüm ihtiyaçları ile yakından ilgilenen ve nerede ise kusursuz bir organizasyon yapan Banaz Belediyesi herkes tarafından takdir ile karşılandı.

Şehidimiz Babasının  görevi nedeni ile uzun yıllar başka şehirlerde yaşadı.

Şehidimiz Abdullah BIYIK Babası Mehmet Ali Bıyık ın Astsubay olması nedeni ile bir çok ilde yaşadı. Annesi İlçemizde de uzun yıllar ebe hemşire olarak görev yapan Şengül BIYIK İlçemiz İslam Mahallesi nüfusuna kayıtlı ve son yıllarda mahalledeki evlerinde yaşıyordu.

Şehidimiz Abdullah’ın tüm ailesi asker veya emniyet mensubu idi.

Şehidimizin babası Astsubay, Amcası Emniyet Müdürü, bir diğer amcası yine asker kökenli idi. Ailenin şehadet haberin aldıktan sonraki vakur duruşu herkes tarafından takdirle karşılandı.

Şehidimizin ilk görev yeri Uşak Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü idi. Burada 3 yıl görev yaptıktan sonra Şark görevini yapmak üzere Bingöle tayını çıktı ve bu atada İlçemiz Karaköse köyü nüfusuna kayıtlı babası aynı zamanda İlçemizde okul müdürü olan İlyas AKTAŞ ın kızı öğretmen Ummuhan BIYIK ile evlendi. Mayıs 2015 tarihinde Mustafa Ali isimli bir erkek çocuğu dünyaya geldi.

Şehidimizin biricik oğlu Mustafa Ali ilk yaşına geçtiğimiz mayıs ayında girmişti.

En son eşinin öğretmen olmasından dolayı başlayan yaz tatili nedeni ile  oğlu ve eşini Ramazan Bayramından hemen önce Banaz’a bırakıp görevine dönmüştü.

15 Temmuz darbe girişiminden dolayı izinlerin kapatılması ile iznini erteleyen Şehidimiz 5 Ağustosta  birkaç günlük izin alabilmiş ve Ailesinin yanına gelecekti.

Bingöl Emniyet Müdürlüğünde TOMA Şoförü olarak görev yapan Şehidimiz Doğu Anadoludaki olaylar esnasında Sur ve Yüksekova da geçici olarak uzun zaman görev almış ve Bingöle dönmüştü.

Şehidimiz için ilk tören Bingöl Emniyet Müdürlüğünde yapıldı. Ailesi ve arkadaşlarının eşliğinde Babasının uzun yıllar görev yaptığı Malatyadaki evine helallik için getirildi. Burada Malatya Valisi ve protokol tarafından yüzlerce komşusu tarafından helallik verildi ve Uşak Milletvekilleri ve Uşak Valisinin girişimleri sonucu Türk Hava Kuvvetlerine ait bir uçakla ailesi ile birlikte Uşağa gönderildi.

Binlerce hemşehrisi ve Uşak Protokolü tarafından karşılanan Şehidimiz uzun bir araç konvoyu eşliğinde İlçemiz Şehitler Camii morguna konuldu.Ve ertesi gün İslam Mahallesi Mezarlığında kendisi için hazırlanan ve daha sonra şehitlik olarak tanzim edilecek olan ebedi istirgahatına defnedildi.

Onbinlerce hemşehrisinin duaları ile cennete uğurlanan Şehidimiz Abdullah BIYIK a Allahtan rahmet geride kalan ailesine sabırlar diliyoruz.

Bizim sende hakkımız yok Şehidimiz, Sen bize haklarını helal et…

Sen bize şefaatçi ol..

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz