GÜNDEM Haberleri Tümü

DAĞLICA'DA HAİN SALDIRI

 

Dağlıca’da PKK’lı teröristler, operasyona giden iki zırhlı araç geçerken 400 kilo C-4’ü uzaktan kumanda ile patlattı... Çok sayıda askerin şehit olduğu patlamanın ardından PKK’lı teröristlerin bulunduğu alanlar bombalandı.

PKK’lı teröristler iki zırhlı araç geçerken 400 kilo C-4’ü patlattı

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi kırsalında PKK’lı teröristler yola 100 metre aralıklarla tuzakladıkları 400 kilo C-4 plastik patlayıcıyı, Dağlıca Tabur Komutanlığı’ndan operasyona giden iki zırhlı aracın geçişi sırasında patlattı. Bombalı saldırıda çok sayıda şehit ve yaralının olduğu belirtildi. Özel birliklerin katıldığı hava destekli operasyonda da çok sayıda PKK’lı nın öldürüldüğü öne sürüldü.

Dün saat 15.00 sıralarında Dağlıca Tabur Komutanlığı’dan operasyona gitmek üzere  ayrılan askerlerin bulunduğu iki zırhlı araç, Yeşiltaş Köyü yakınlarında PKK’lıların saldırısına uğradı. Teröristler, yağmurlu ve sisli havadan da yararlanarak daha önce yola döşedikleri patlayıcıyı askeri araçların geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlattı. Şehit ve yaralının olduğu saldırıdan sonra bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. Özel birliklerin de katıldığı operasyonda teröristlerle sıcak temas kurulduğu ve çatışmaların uzun süre devam ettiği belirtildi.

Şehit sayısında çeşitli iddialar var…

Çatışma ve patlamada biri yarbay 16 askerin şehit olduğu ileri sürüldü. Aynı araçta tabur komutanıyla birlikte 11 askerin olduğu iddia edildi. Zırhlı araçlardan biri de patlamanın etkisi ile uçuruma yuvarlandı. Havanın yağmur nedeniyle sisli ve puslu olması yüzünden helikopterlerin yardıma gidemediği patlama bölgesinde çok sayıda yaralı olduğu bildirildi. Yaralıların Hakkari, Şırnak ve Van’daki hastanelere kaldırıldığı öğrenildi. Saldırının ardından, güvenlik güçleri bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlattı. Dağlıca’daki terör saldırısının ardından başlatılan hava operasyonlarında ilk etapta hedeflenen 12 nokta  F-16 ve F-4 uçakları ile vuruldu.

 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz