GÜNDEM Haberleri Tümü

BANAZ İÇİN METEOROLOJİDEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

 


İlçemizinde içinde bulunduğu bazı yerleşim yerlerinde bugün ve gece kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada "Ege Bölgesinde yarın (Perşembe) görülecek yağışların; İzmir ve Kütahya başta olmak üzere Manisa, Muğla, Aydın, Uşak ve Denizli çevrelerinde kısa süreli fırtına ile birlikte yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (lokal dolu, sel, su baskını, yıldırım, kıyı kesimlerde hortum riski vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denilmektedir.

Ayrıca Belediye hoparlörlerinden de olası kuvvetli yağışa karşı dikkatli olunması istendi.

Belediye Başkanı Zafer ARPACI da sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada vatandaşların kötü hava şartları karşısında dikkatli olmasını istedi.

Zafer ARPACI'nın açıklaması şöyle;

"Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada "Ege Bölgesinde yarın (Perşembe) görülecek yağışların; İzmir ve Kütahya başta olmak üzere Manisa, Muğla, Aydın, Uşak ve Denizli çevrelerinde kısa süreli fırtına ile birlikte yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (lokal dolu, sel, su baskını, yıldırım, kıyı kesimlerde hortum riski vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denilmektedir.

Vatandaşlarımızın dikkatli olmasını ve acil durumlarda Belediyemizin 3151035 ve 110 acil iletişim hatlarını kullanmalarını rica ediyorum. 
Belediyemizin tüm ekipleri herhangi bir olumsuzluğa karşı hazır olacaktır."

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz