SPOR Haberleri Tümü

TÜRKİYE’NİN EN İDDİALI İSMİ YARIŞI BIRAKMAK ZORUNDA KALDI

 Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara kaynak sağlamak üzere çığır açan yarış formatı kapsamında 4 Mayıs 2014'te TSİ 13:00'da ve dünyanın her yerinde eş zamanda start verilerek, binlerce yarışmacı dünya çapındaki 34 kadar parkurda koşmaya başladı.

Yarışmanın Türkiye ayağı ise Antalya Alanya’da koşuldu. Dünya genelinde 34 bin kişinin katılım sağladığı maratonun Türkiye ayağı olan Alanya yarışının startını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel verdi.

Alanya maratonuna yaklaşık 2 bin 300 kişinin katılırken yarışı uzun önde götüren Uşaklı ünlü maratoncu ve dünya klasmanında derece yapması beklenen Akın Yeniceli 35. Km’ye gelindiğinde bacağına giren kramptan dolayı yarışmayı bırakmak durumunda kaldı.

Akın Yeniceli yarışmada startı Kenan Sofuoğlu ve onlarca ünlü isim ile alırken, yarışmayı bıraktığında en yakın rakibiyle arasında 2 Km’ye yakın fark vardı. Dünya sıralamasında da 24.’lüğe kadar yükselen Yeniceli, Dünya genelinde 34 bin kişi arasında 24. sıraya kadar yükseldiği belirterek; “34.75 km de bacağıma giren kramptan dolayı spor hayatımı riske atmamak için yarışa son vermek zorunda kaldım. Dünyada bu sıraya ulaşmak ve şehrimin adını duyurmak bile güzeldi. Pes etmek yok çalışmalara son gaz devam edeceğim” dedi.


Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz